Чи можна газобетон утеплювати пінопластом?

Ні, ні і ще раз ні! Не можна будинок з газобетону утеплювати пінопластом! Якщо стіни побудовані з шлакоблоку або цегли, тоді можна.

Пінопласт

Ви запитаєте: а чому? Звернемося до ДБН В.2.6-31:2006 «Теплова ізоляція будівель». У пункті 1.2 написано: «При проектуванні теплоізоляційної оболонки будинку на основі багатошарових конструкцій треба розташовувати з внутрішньої сторони конструкцій шари з матеріалів, що мають більш високу теплопровідність, теплоємність та опір паропроникненню».
З вищесказаного зрозуміло, що всередині повинні розташовуватися матеріали, які володіють більш низькими теплоізоляційними показниками. Це так звані «холодні» матеріали. Зовні, відповідно, знаходяться «теплі» будматеріали.

газоблок Aeroc

Чому будова повинна бути саме такою? Зовнішні шари стін повинні легко висихати і «віддавати» вологу назовні.
Якщо зовнішній шар не буде паропроникним, він не встигне висохнути за літо. Волога всередині конструкції буде накопичуватися все більше і більше. Газоблок поступово втратить свою міцність, а разом з нею і тепловий опір. Адже міцність пористого бетону безпосередньо пов’язана з його вологістю. Тепловий опір також залежить від вологості.
До чого це призведе? Точка роси зміститься всередину і може через кілька років опинитися на внутрішній поверхні. А це призводить до утворення на поверхні стіни конденсату і намокання стіни. Потім утворюється грибок. Хоча весь цей процес може займати до декількох років, але він незворотній і станеться в будь-якому випадку.
Так що можна прийти тільки до одного висновку: утеплювати газобетон пінопластом не тільки небажано, але навіть небезпечно. Набагато краще для пористого бетону підійде базальтова вата.
Базальтова вата
Цей матеріал володіє багатьма перевагами:

  1. Екологічність;
  2. Високі показники теплоізоляції і низький коефіцієнт теплопровідності;
  3. Високий коефіцієнт звукоізоляції;
  4. Тривалий термін експлуатації;
  5. Невелика питома вага;
  6. Простота монтажу;
  7. Зручність транспортування;
  8. Простота в обробці;
  9. Висока гнучкість і еластичність.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *