Чим можна облицювати газобетон?

При виборі облицювальних матеріалів для газоблоку потрібно враховувати наступні фактори:

 1. Матеріал цей добре вбирає вологу і має підвищену гігроскопічність.
 2. Зовнішнє облицювання варто проводити тільки після закінчення робіт усередині приміщень.
 3. Потрібно обов’язково дотримуватися технології кладки, а також технології облицювання. Якщо все зробити правильно, що облицювання не тільки додасть будинку красу і ефект завершеності, а й підвищить експлуатаційні характеристики (міцність, морозостійкість, довговічність).
 4. Важливо поєднувати між собою внутрішню і зовнішню обробки.
 5. Для газобетону використовуються спеціалізовані суміші, а не простий цементно-піщаний розчин. На щастя, на будівельному ринку можна знайти багато штукатурок, призначених для пористого бетону.

газоблок Aeroc

Облицювання цеглою

Цей матеріал можна використовувати в поєднанні з газоблоком. Але є одне але. Так як клінкерна або навіть проста облицювальна керамічна цегла мають значну масу, навантаження від облицювання потрібно врахувати заздалегідь. Тобто ще на етапі складання проекту. Адже навантаження йде на фундамент.
Облицювальна цегла
Для будинку з газоблоку, який сам по собі набагато легше води, підійде один фундамент. А для будинку з газобетону, облицьованого цеглою, потрібен зовсім інший фундамент.
Тут використовується дві схеми:

 1. Облицювання цеглою без зазору;
 2. Обробка з вентиляційним зазором і утеплювачем;
 3. З зазором, але без вентиляції.

Розглянемо більш детально кожен з трьох варіантів.

Оздоблення без зазору

Це найдешевший варіант, так як Вам не знадобляться гнучкі зв’язки і витрати на утеплювач. Але якщо не дотриматись сполучуваності з внутрішньою обробкою, блок може зруйнуватися. Це пов’язано з утворенням вологи в прошарку між стіною і облицюванням. Ця волога надходить зсередини приміщення.
Але якщо внутрішня обробка є герметичною, цього не станеться. До речі, крім цегли можна також використовувати:

 1. Щільні шпалери на основі вінілу;
 2. Клінкерну плитку;
 3. Панелі з внутрішньою пароізоляцією.

Облицювання з вентиляцією і утеплювачем

Тут в якості утеплювача краще використовувати мінеральну вату. Такий варіант підходить для районів з високою вологістю (звідси необхідність в вентиляції) і холодною зимою (відповідно, потрібен утеплювач).
В Україні таких місць небагато, а ось в таких містах, як Архангельськ, Мурманськ або Санкт-Петербург (які розташовані на узбережжі морів) цей варіант просто незамінний.

Облицювання з зазором, але без вентиляції

Тут можна використовувати утеплювач, а можна обійтися і без нього (все залежить від того, наскільки холодна зима). Головне, щоб клімат був переважно сухим.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *