Вогнестійкість газобетону AEROC

Огнестойкость газобетона

Стіни будь-якого будинку повинні бути стійкі до впливу високих температур. Причому не тільки до літньої спеки, але і до контакту з відкритим полум’ям. Газобетон – не виняток. У нього повинна бути висока вогнетривкість, і вона у нього є. Так що якщо Ви хочете бути як той самий порося в цегляному будинку з казки про Трьох Поросят, можете використовувати газоблок замість цегли. Тим більше, що у газоблоку прекрасні теплоізоляційні і звукопоглинальні властивості, він важить менше і створює менше навантаження на фундамент.

газоблок Aeroc

Клас вогнестійкості газоблоку – А1, найвищий з можливих. За рахунок пористої структури коефіцієнт теплопровідності газоблоку становить від 0,08 до 0,12 Вт/м*С. Це невелике значення допомагає газобетону довго нагріватися і так само довго остигати. Іншими словами, якщо будинок з газобетону загориться, блок буде нагріватися довше, ніж цегла.

Простий бетон не захищений від пошкоджень при швидкому випаровуванні води, а газоблок зберігає свою структуру навіть в таких умовах. Але при контакті з вогнем газоблок швидко висихає, і його вологість падає нижче рівноважної. Це явище викликає усадки стін з газоблоку. Максимальна усадка наступає при температурах від 200 до 300 градусів, а така температура настає тільки при багатогодинній пожежі. Після цього усадка стає постійною аж до температури 700 градусів.

Головна перевага газоблоку над багатьма іншими матеріалами – збереження цілісної структури до температури 700 градусів. В середньому, стіни з газоблоку можуть контактувати з вогнем від 3 до 7 годин, але нічого страшнішого поверхневих тріщин матеріалу не загрожує. Руйнування блоку відбудеться тільки при температурі вище 700 градусів.

Рівень вогнетривкості газоблоку в залежності від товщини кладки показаний в таблиці нижче.

Товщина стіни, ммВогнестійкість
375REI 240
300REI 240
250REI 240
200REI 240
150R 120; EI 240
100EI 150
75EI 90

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *