Від чого залежить теплопровідність газобетону Aeroc

Теплоізоляційні характеристики газоблоку залежать від його щільності. Чим щільніше матеріал, тим менше в ньому замкнутих пір, і тим вище теплопровідність. Структура пір в газобетоні теж має значення. У цій статті Ви дізнаєтесь, що впливає на теплопровідність газоблоку.

Зміст:


Газобетонні блоки

Вимоги до газобетону за теплозахистом

До газобетону пред’являються певні вимоги за теплозахистом. Їх встановлювали в той період, коли головним критерієм був мінімальний санітарно-гігієнічний комфорт. Про збереження енергоресурсів в той час ще навіть не йшлося. Ось чому бетон за результатами досліджень показав 92% від необхідної норми санітарно-гігієнічного комфорту. Нормативні розрахункові коефіцієнти виявилися вищими за середні значення на 20%. При цьому, особливості сировинної маси у різних виробників взагалі не враховувалися.

Зараз при проектуванні теплозахисту вимоги санітарно-гігієнічного комфорту забезпечуються з запасом, а більша частина всіх ніздрюватих бетонів в Україні має більш низьку теплопровідність.

Залежність теплопровідності від щільності

Нижче ми розглянемо, як виражається залежність теплопровідності від щільності газобетону Aeroc. Також в списку Ви побачите показники паропроникності:

 • D150: 0,05 Вт/м*С (паропроникність – 0,3 мг/(м*год*Па).
 • D300: 0,08 Вт/м*С (0,26 мг/(м*год*Па).
 • D400: 0,10 Вт/м*С (0,23 мг/(м*год*Па).
 • D500: 0,12 Вт/м*С (0,20 мг/(м*год*Па).


Будівництво будинку з газобетону

Залежність теплопровідності від вологості

Через кілька сезонів будь-який будівельний матеріал набуває певного рівня вологості. Наприклад, спочатку суха мінеральна вата або керамічна цегла зволожуються, а вологий бетон, деревина або будівельні розчини – висихають. В результаті, ми говоримо про середню вологість матеріалу на опалювальний період, тобто про “експлуатаційну вологість”. Ця вологість і береться в розрахунок при визначенні реальної теплопровідності газобетону Aeroc.
Експлуатаційна вологість газобетону в українському кліматі становить 4-6%. Вона варіюється в залежності від 3-х критеріїв:

 • Конструкція стіни.
 • Умови експлуатації.
 • Орієнтація по сторонах світу.

Наприклад, при масовій частці вологи 4% теплопровідність газобетону Aeroc Energy Plus D150 становить 0,053 Вт/м*С, а при частці вологи 6% – вже 0,055 Вт/м*С.
Розглянемо аналогічні показники для 3-х інших варіантів щільності:

 • D300 – 0,09 Вт/м*С (4%); 0,095 Вт/м*С (6%).
 • D400 – 0,117 Вт/м*С (4%); 0,125 Вт/м*С (6%).
 • D500 – 0,131 Вт/м*С (4%); 0,142 Вт/м*С (6%).


На теплопровідність газоблоку також впливають:

 • Кількість кладочних швів.
 • Якість кладочних швів.
 • Умови експлуатації стіни.

Кладочні шви: як впливають на теплопровідність

При кладці блоків на тонкий шар розчину товщиною 1,5 – 2 мм, однорідність кладки складає близько одиниці. Тобто, кладочні шви ніяк не впливають на теплопровідність стін. При середній товщині шва 10-12 мм теплопровідність зростає на 20%, а при товщині 20 мм – на 30%. Дані представлені для газобетону щільністю 300-400 кг/м3.
Таке збільшення теплопровідності зменшує теплоізоляційні характеристики пористих бетонів, тобто просто позбавляє матеріал його головної переваги.
Якщо використовувати цементно-піщані розчини для кладки блоків з ідеальною геометрією, це тільки збільшує вартість самих робіт, а також призводить до необхідності додатково утеплювати стіни. Так що рекомендуємо використовувати клей для газобетону, а не цементно-піщаний розчин.

Утеплення газобетону

Вплив навколишнього середовища на теплопровідність

Одношарова газобетонна стіна без облицювання (зовнішнього чи внутрішнього) використовується для огородження приміщень з нормальним режимом експлуатації (тобто при відносній вологості повітря 55%). До тих пір, поки період влагонакопичення підійде до кінця, масова частка вологи збільшиться максимум на 1,5%.
Для зовнішніх стін з пористого бетону з підвищеною вологістю повітря (солярії, сауни, лазні, ванні кімнати, душові) необхідно створити перешкоду для дифузії водяної пари з приміщення в товщу стіни. У ванній кімнаті для цієї мети використовують кахельну плитку, а кладочні шви затирають спеціальним складом. У лазнях використовується фольгована мінеральна вата або пінополіпропілен.
Зовнішнє облицювання стін повинне бути паропроникним. При додатковому утепленні зовнішніх стін з пористого бетону, при облицюванні цеглою або при товстостінній штукатурці виконуйте розрахунок багатошарової конструкції на опір паропроникності за ДБН В.2.6-31:2006.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *