Чи можна класти газоблок на цементний розчин?

Цементний розчин добре взаємодіє з газобетоном, пінобетоном та газосилікатом. Ці дві хімічні сполуки (цементно-піщаний розчин і газоблок) одна одній ніяк не шкодять. Якщо розчин буде досить рідким, він відмінно зчеплюється з газобетонними блоками, тому що сам по собі газоблок добре вбирає вологу з будь-яких будівельних рідин.
Зміст:
З іншого боку, цементний розчин використовувати просто невигідно з 2-х причин:
- Витрата вища на 30-70 %, ніж у клею.
- Більш висока теплопровідність, ніж у газоблоку та клею для газобетону.
Розглянемо кожну з цих причин більш докладно.
Вам знадобиться більше цементу
На перший погляд здається, що Ви непогано заощадите на кладці. Адже цементно-піщаний розчин коштує майже в 2 рази дешевше клею для газобетону. Однак багато недосвідчених будівельників або новачків забувають одну просту істину: цементного розчину витрачається на 30-70 % більше, ніж клею. Все залежить від консистенції розчину й щільності будівельного матеріалу, але в будь-якому випадку Ви навряд чи заощадите.
Отже, чи варта шкурка вичинки? Ми впевнені, що ні.
Шви з цементу створюють містки холоду
Якщо шов товщий за 4-5 мм, це гарантований “місток холоду”. Теплопровідність газоблоку варіюється від 0,08 до 0,12 Вт*м/С, а у цементного розчину вона набагато вище – 0,26-0,33 Вт*м/С в затверділому стані. Ви і самі розумієте, що це значна різниця. А якщо врахувати, що чим товщий шов, тим більше ризиків виникнення протягів, вимальовується цілком чітка картинка.
Можна було б зробити шви тоншими, однак сама структура цементного розчину не дозволяє цього. Зате клей для газоблоку відмінно підійде для створення швів товщиною 2-3 мм.
Незважаючи на всі ці очевидні аргументи, деякі будівельники й досі кладуть газоблок на цементний розчин. Ми не рекомендуємо цього робити. Можна, звичайно можна, але ось питання: “Чи потрібно?”.