Яку вагу можна повісити на газобетон?

Газобетон відноситься до групи пористих бетонів. Він відрізняється пористою структурою, а тому більш тендітний при транспортуванні, ніж цегла або керамічний блок. Але це не означає, що його не можна використовувати для кріплення книжкових полиць, шаф для сушіння посуду або плазмового телевізора з діагоналлю екрана 85 дюймів!

У цій статті ми розберемося, від чого залежить надійність підвісів у стінах із газобетону.

Зміст:

Щільність газоблоку

Почнемо з того, що блоки з газобетону діляться на 3 види:

 • Стінові.
 • Перегородкові.
 • Теплоізоляційні.

Вони мають не лише різну товщину, а й щільність. Наприклад, перегородкові блоки найчастіше випускаються щільністю 300 кг/м3 (D300). Теплоізоляційні блоки мають найнижчу щільність – D150. Хоча такі матеріали витримують навантаження від книжкових полиць і невеликого телевізора на підвісі, вони не розраховані на подібні навантаження. Низька щільність – це багато пір і мало міцного матеріалу. Якщо пори в блоках D500 займають об’єм 80% всього блоку, то D150 – вже 92%! Чим менше пір, тим міцніший матеріал, тим він щільніший і стійкіший до навантажень на вигин і стиснення.

Ми рекомендуємо кріпити важкі полиці та телевізори на несучі стіни з газобетону щільністю D400 або D500. Якщо такої можливості немає, монтуйте улюблену плазму на перегородкову стіну перегородки Але бажано, щоб її щільність була не нижче D400.

Марка міцності газобетону

Хоча марка міцності безпосередньо не пов’язана із щільністю, вона теж грає роль при виборі кріплення та підвіси полиць на стіни з газобетону. Зазвичай цей матеріал має марку міцності М100, рідше – М125. Чим вище марка, тим краще.

Знамениті українські виробники, як Аерок, Стоунлайт, ХСМ, випускають блоки міцністю не нижче за М100. Невеликі фірмочки “клепають” у кустарних умовах блоки марки М75. Ми не рекомендуємо кріпити полиці на стіни з такого газобетону – немає жодних гарантій ні щодо якості матеріалу, ні щодо міцності.

Тип кріпильних елементів

Це найголовніший параметр. 90% успіху залежить від правильного підбору анкерів чи дюбелів.

Шафки, полиці, батареї опалення, дзеркала і той самий плазмовий телевізор з екраном на 85 дюймів кріпляться за допомогою спеціальних дюбелів для газобетону.

Для газобетону підійдуть 2 типи кріплення:

 • Хімічний анкер.
 • Нейлоновий дюбель.

Є безліч прикладів кріплення на стіни із газоблоку турніку для підтягувань. Дорослі чоловіки вагою по 80-100 кг без проблем тренувалися щодня протягом багатьох років. Турник при цьому висів намертво. Це ще раз говорить про те, що навантаження навіть у 100 кг не призведуть до зриву кріплення. Що вже казати про домашній кінотеатр, який важить без підставки близько 60 кг, а з підставкою – не більше 65 кг!

Що можна вішати на стіни із газоблоку

На несучі та перегородкові стіни з газобетону щільністю D400, D500 або D600 можна вішати:

 • Картини з легкими та важкими рамами.
 • Книжкові полиці.
 • Полиці для масштабних моделей.
 • Шафи для кухні.
 • Міні-холодильники.
 • Полиці із сейфами.
 • Телевізори.
 • Турніки.
 • Гамаки.

До речі, картини можна вішати на звичайні цвяхи. Тільки забивати їх бажано під кутом 45 градусів.

Сталевий цвях витримує вагу 20-60 кгс при глибині вбиваємої частини 40-100 мм. Якщо забити великий цвях під кутом 45 градусів на глибину 150 мм, то максимальне навантаження збільшиться до 50-80 кгс.

Шурупи можуть витримати навантаження 30-150 кгс, якщо забиті в газобетон на 40-100 мм, і дія зусиль відбувається поперек осі кріплення. Якщо дія відбувається по осі шурупа, максимально допустиме навантаження автоматично зменшується вдвічі.

Сучасні нейлонові дюбелі витримають 20-150 кгс при глибині забивання 40-100 мм.

Якщо хочете перестрахуватися, просвердліть отвір у стіні з газобетону, забийте дюбель і закрутіть шуруп в нього. Тоді навантаження може перевищити навіть 150 кгс!

Не рекомендується використовувати для газобетону прості розпірні дюбелі. Вам знадобляться спеціальні кріплення, розроблені для пористого бетону.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *